چرا واگذاری رایگان حیوانات خانگی به جای خرید و فروش آنها؟

چرا واگذاری حیوانات خانگی به جای خرید و فروش آنها؟

کم نیستند افرادی که به دلایل مختلف دیگر نمیتوانند از حیوانات خانگی خود نگهداری کنند و تصمیم به فروش آنها و حتی رهاسازی شان میگیرند. در این مقاله به مهمترین پرسشها پاسخ میدهیم تا متوجه شوید چرا واگذاری حیوانات باید جایگزین فروش و رهاسازی شود.

Related image
✅چرا قادر به نگهداری از حیوان خانگی خود نیستید؟ سگتان پارس میکند؟ در جای نامناسب دستشویی میکند؟ پرخاشگر است؟ گربه تان ناآرام است و سر و صدای زیادی دارد؟ باید بدانید تمام این موارد با کمک گرفتن از مربی و البته عقیمسازی به موقع رفع میشود. فراموش نکنید حیوانات خانگی عضوی از خانواده هستند و با جدا شدن از خانواده آسیب شدیدی می بینند. در عین حال عادت کردن به جا و خانواده جدید پروسه راحتی نیست.

Related image
✅با رهاسازی کار حیوان شما تمام است…حیوانات خانگی به هیچ عنوان نمی توانند بیرون از خانه مراقب خودشان باشند، غذا پیدا کنند و از خطرات محیطی در امان بمانند. آنها وقتی رها میشوند حتی اگر رهاسازی در یک پارک امن باشد به شدت توسط حیوانات آن محدوده آسیب می بینند چون هرگز غریزه ای برای دفاع ندارند (به این دلیل که دستی و خانگی شده اند). با این حساب رهاسازی حیوانات خانگی یعنی مرگ دردناک بر اثر تصادف، گرسنگی و بیماری و درد و رنج، کتک خوردن از انسانها، مورد حمله حیوانات دیگر قرار گرفتن و سرنوشتی دردناک…

Image result for pet breeding bad
✅باور غلط؛ کسی که پولی پرداخت نمیکند قدر حیوان را نمیداند!
اگر شما هم اینطور فکر میکنید قطعا از قوانین واگذاری حیوانات خانگی مطّلع نیستید. واگذاری به معنی اهدای رایگان حیوانات بدون در نظر گرفتن شرایط متقاضی نیست. به عبارتی هر کسی که از راه برسد و درخواست دهد واجدشرایط به سرپرستی گرفتن حیوانات نخواهد بود. در مرحله اول فرد پرسشنامه ای را پر میکند تا اطلاعات اولیه او مشخص شود؛ از بیوگرافی گرفته تا تجربه نگهداری از حیوانات و آگاهی از روشهای تربیتی و رضایت خانواده و همسایه و … در مرحله بعدی نوبت به بازدید اولیه میرسد تا از نزدیک با خانواده مورد نظر و محل زندگی احتمالی حیوان از نزدیک آشنا شویم و اگر تمام موارد مناسب بود حیوان به شرط عقیمسازی و خریدهای اولیه با فرم تعهد قانونی به متقاضی ولگذار میشود. بنابراین با فروش حیوان فقط پول میگیرید و اینکه آن حیوان چه سرنوشتی پیدا میکند اصلا مشخص نیست و چه بسا دلالان و توله کشها و افرادی که بیشتر دنبال اسباب بازی هستند تا حیوان خانگی، مشتریان تراز اول فروش حیوانات اند در حالی که با واگذاری حیوان خانگی ضمن بررسی و تحقیق همه جانبه، یک خانواده مطمئن و حیوان دوست پیدا میکنید که هزینه به مراتب بیشتر از خرید حیوان را صرف عقیمسازی و خریدهای اولیه مثل غذا و باکس و قلاده و … میکنند.

Image result for pet breeding bad
✅چرا عقیمسازی اهمیت دارد؟
یکی از شروط واگذاری حیوانات خانگی، عقیمسازی است. خیلیها فکر میکنند عقیمسازی یعنی ظلم به حیوانات در حالی که از جمله مزایای این اقدام پیشگیری از انواع سرطان، افزایش طول عمر، کاهش رفتارهای جنسی و کمک به سلامت حیوان است و در عین حال احتمال توله کشی و سواستفاده از حیوانات به صفر میرسد. بنابراین با شرط عقیمسازی جلوی سودجوها و تجارت کثیف خرید و فروش حیوانات را میگیرید. کافی است سری به آگهیهای دیوار و مراکز فروش حیوانات بزنید تا متوجه شوید حیوانات در چه وضعیت اسفناکی نگهداری میشوند تا جفتگیری و زایمان کنند و توله چند روزه شان از مادر جدا شود و به فروش برسد و این چرخه همچنان ادامه دارد. یادتان باشد با فروش حیوان خانگی خود به احتمال بسیار زیاد همین سرنوشت در انتظار اوست.

Image result for pet breeding bad
✅راه اندازی اولین مرکز واگذاری رایگان حیوانات خانگی
در فروش حیوانات انتخابی وجود ندارد و هر کسی پول بدهد صاحب حیوان میشود در حالی که در واگذاری هیچ حیوانی بدون اطمینان از شرایط واگذاری به خانواده ای سپرده نمیشود. اولین مرکز واگذاری حیوانات خانگی که تحت نظارت موسسه ایرانیان حامی حقوق حیوانات (خیریه حیوانات) فعالیت میکند با توجه به تجربه واگذاری موفق بیش از ۱۷۰ مورد به صاحبانی که قادر به نگهداری حیوانات خانگی خود نیستند کمک میکند تا ایده آل ترین خانواده را برای سرپرستی پتِ خود انتخاب کنند و این ضمانتی برای خوشبختی آنها است. پس قبل از فروش یا واگذاری حیوان خانگی خود با شماره ۰۹۳۶۹۳۶۷۰۵۰ تماس بگیرید.

Image result for pet pansion
✅و اما فرم تعهد واگذاری
متقاضیان به سرپرستی گرفتن حیوانات خانگی بعد از تایید نهایی، فرم تعهدی را پر میکنند و ضمانت میدهند مراقب سلامت حیوان باشند، اجازه فروش یا واگذاری ندارند و در صورت عدم توانایی نگهداری، حیوان را به مرکز واگذاری تحویل دهند. همچنین هزینه عقیمسازی به کلینیک مورد توافق پرداخت و تاریخ جراحی در فرم تعهد قید میشود. در عین حال طبق فرم تعهد در ماه اول یکبار بازدید انجام میشود تا شرایط حیوان واگذارشده بررسی شود و تا ۶ ماه ارسال عکس و فیلم از حیوان ماهی یکبار باید انجام شود.

Image result for checklist for adopt pet

نویسنده : پریسا اصولی

8 thoughts on “چرا واگذاری رایگان حیوانات خانگی به جای خرید و فروش آنها؟

 1. زارع says:

  درود به خانم اصولی ، ترویج این نکات ضروریه. ای کاش به گوش همه برسه. من گاهی توی دیوار نکاتی به فروشنده‌ها میگم و برای خود دیوار هم پیشنهاد دادم که آگهی فروش نده. ولی این باید در یطح اجتماع و از طرف دویتداران حیوانات بشکل عمومی انجام بشه. سپاس

 2. لیدا says:

  همین شرایط سخت رو میذارید که آدم واگذاری نمیگیره. بازدید از محل و فیلم و هزینه عقیم سازی… مگه نوکر مفت سرپا گیر اوردین که بدوشینش؟

 3. محسن says:

  سلام عزیزم من یک معلم بازنشسته هستم که در پرند زندگی میکنم بدلیل تنهایی در تقریبا بیشتر روزهای سال ، همیشه تنها مونس من همین فرشته های با وفا بوده آمد . سال گذشته آخرین آنها که یک سگ زیبای پودل بود را بدلیل بستری شدن در بیمارستان ناچار به واگذاری به اقوام شدم . الان مدت ۴ ماهه با توجه به سخت بودن کار با گوشی برای من هر چه گشتم موردی پیدا کنم که به سرپرستی بگیرم موفق نشدم . لطفاً اگر میتوانید کمکم کنید . نژادهای کوچک سگ
  با احترام حسینی ۰۹۱۲۱۴۴۰۰۵۴

 4. مصطفی says:

  سلام من شرایط نگهداری از یه قلاده سگ رو دارم چون پسر دارم ترجیحا نر و کوچولو باشه ممنون از همگی شما های که به حیوانا توجه دارید ۰۹۰۵۱۲۰۸۱۸۲

 5. اوس پوریا says:

  سلام من ۷تا خرگوش دارم مثل پچه خودم یزرگشون کردم خیلی هم دوسشون دارم نمیدونم چیکار کنم میترسم بدم. به هم شهری هایی خودم اینجا مردم خیلی وهشی هستن تازه مادرشون ۷ تا توله به دنیا اورده میخام توله هامو بدم به یه ادم خوب و حیوان دوست ??

  • علیرضا says:

   کاش خرگوش تان را عقیم کنین. چون خیلی آدما خرگوش را به دلیل ارزان بودن اسباب بازی می بینن. در حالی که با احساس ترین حیوان هست بی آزارترین. ما هم ۷ تا بچه خرگوش داشتیم بعد بلافاصله بردیم نر و ماده را عقیم کردیم. بچه خرگوش ها را هم دو ماه زمان برد به آدمای مطمئن و آشنا واگذار کردیم.‌ولی خوب همه تا آخر مثل شخصیت اولشون نشون نمی دن.‌ این موجودات خیلی مظلوم هستن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

×

مشاوره آنلاین در واتس اپ

× مشاور امروز خانم فرحی آنلاین است بفرمایید