چه باید کرد

چه باید کرد

بدون شک آموزش و اطلاع‌رسانی درباره حمایت از حیوانات، نیازمند گسترش فعالیت‌های موسسات مردم نهاد در کنار حمایت‌های دولتی است اما متاسفانه در کشورمان عملا قانونی که از حقوق حیوانات دفاع کند، وجود ندارد.

این در حالی است که تقریبا هر روز خبرها، تصاویر و فیلمهای دردناکی درباره خشونت علیه حیوانات، کشتار بی رحمانه آنها توسط پیمانکاران، پرورش و نگهداری از حیوانات خانگی در بدترین شرایط ممکن و … در فضای مجازی منتشر میشود ولی هیچ ارگانی وجود ندارد که به شکایتها رسیدگی و به حیوانات آسیب دیده کمک کند و همه کمک‌ها به حامیان حیوانات خلاصه میشود که در قالب گروه های وایبری و تلگرامی و در اینستاگرام و … با هزینه های شخصی و کمکهای مردمی در راستای کمک به حیوانات بی سرپرست و آسیب دیده و درمان و تغذیه آنها فعالیت میکنند.

نباید فراموش کنیم حیوانات زیادی در شهرها و جاده ها بر اثر صدمات ناشی از حوادث مثلا تصادف با ماشین در جاده ها یا گرسنگی تلف میشوند. لازم به ذکر است که ما در خیریه حیوانات ( iranian_animal_rights  –  Animal rights IRAN ) تلاش میکنیم  با سودهای حاصل از فروش بخش فروشگاه و یا با کمک گرفتن از نیروهای داوطلب و مردمی برخی از این رنج ها را از روش هایی همچون درمان، فرهنگسازی اقشار مختلف جامعه، واگذاری رایگان حیوانات و پیداکردن سرپرست برای حیوانات رها شده، حیوانات بی سرپرست و یا بد سرپرست تا جاییکه میتوانیم این موارد را مرتفع سازیم.

حالا اگر رسیدگی به این امور در کشور متولی پیدا کند، نه تنها شاهد چنین مواردی نیستیم بلکه حیوانات کمتر مورد آزار و اذیت قرار می گیرند و کشتار بی رحمانه آنها توسط پیمانکاران به بهانه خطر احتمالی شان برای سلامت شهروندان متوقف خواهد شد.

همچنین با طرح های کارشناسانه مثل عقیم سازی حیوانات خیابانی، درمان حیوانات آسیب دیده و انتقال آنها به پناهگاه‌های استاندارد خارج از شهر، تغذیه و واکسیناسیون و چکاپ‌های دوره ای و از همه مهم‌تر کمک گرفتن از بازیگران و ورزشکاران و چهره‌های مشهور حامی حیوانات، می‌توان گامی مهم در ترویج فرهنگ حیوان دوستی برداشت.

2 thoughts on “چه باید کرد

  1. یاسین روبراهان says:

    شماره تلفن برای اطلاع رسانی از آسیب دیدن مراکز نگهداری حیوانات هستش که وقتی حیوونی رو دیدیم که آسیب دیده خبر بدیم ؟

    • پریسا اصولی says:

      شماره ها در شهرهای مختلف متفاوت است، در کدام شهر؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

×

مشاوره آنلاین در واتس اپ

× مشاور خانم فرحی 09369367050 در پیامک یا واتساپ بفرمایید