برگزاری مراسم روز جهانی حقوق حیوانات در ایران

مراسم روز جهانی حقوق حیوانات برای اولین بار همزمان با سایر کشورها توسط انیمال رایتز ایران (کمپین حقوق حیوانات در ایران) با صدور مجوز رسمی در کوروش مال تهران برگزار برگزار شد.

مهندس سامان گلناری مدیر این کمپین و برگزارکننده مراسم گفت: در این گردهمایی یک روزه، حامیان حقوق حیوانات با دستبند نارنجی و ربان‌های نارنجی در مجتمع تجاری کوروش حضور پیدا کردند چرا که رنگ نمادین حمایت از حیوانات نارنجی است. وی ادامه داد: در این مراسم، بروشورهای آموزشی بین بازدیدکنندگان توزیع شد و ۱۰۰۰بسته‌ غذای رایگان مخصوص حیوانات را به عموم مردم هدیه دادیم و از آنها خواستیم غذا را برای اولین حیوان ‌بی‌پناه گرسنه‌ای که می‌بینند، بریزند. به گفته مهندس گلناری، توسعه شهرنشینی و افزایش بی رویه ساخت و ساز در شهرها و حواشی شهرها باعث شده تا قلمرو حیوانات شهری و جاده ای را از بین ببریم و شاهد آوارگی این مخلوقات بی زبان باشیم. در واقع حیوانات به دلیل کمبود منابع غذایی به آدمها پناه میبرند و از آنها غذا طلب میکنند اما اکثر مواقع به دلیل عدم فرهنگسازی مناسب یا مشت و لگد نصیبشان میشود، یا در اثر تصادفات جانشان را از دست میدهند و یا توسط شهرداریها به فجیع ترین شکل ممکن میشوند. این در حالی است که با وجود تمام اقدامات موثری که توسط فعالات حقوق حیوانات انجام شده متاسفانه همچنان در انتظار تصویب قانون حمایت از حیوانات هستیم هر چند پیش نویس قانون هم دچار مشکلات فراوانی است و این موضوع را نمایندگان مجلس در میان گذاشته ایم.

این فعال حقوق حیوانات ادامه داد: ما برای اولین بار توانستیم در روز جهانی حقوق حیوانات، مجوز برگزاری یک رویداد فرهنگی را در یک مکان عمومی و با هدف توسعه فرهنگ حیوان دوستی میان اقشار مختلف جامعه بگیریم و با اطلاع رسانی صحیح در خصوص مصادیق حیوان آزاری و لزوم تماس با پلیس در صورت مشاهده هرگونه حیوان آزاری، شرایط اسفناک باغ وحش های سراسر ایران، پشت پرده صنایع لوازم آرایشی بهداشتی که تست حیوانی دارند و تشویق مردم به استفاده از محصولات بدون تست، پشت پرده صنعت چرم و خز و تحریم پوشیدن پوست حیوانات، ترویج گیاهخواری اصولی در آستانه روز جهانی گیاهخواری و… گام‌های محکم‌تری برای احیای حقوق حیوانات برداریم و با افتخار اعلام میکنیم یک اتفاق مهم را در حوزه حمایت از حیوانات رقم زدیم.

مهندس گلناری در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم به زودی شاهد به نتیجه رسیدن تلاشهای‌ فعالان و حامیان حقوق حیوانات و تصویب قانون حمایت از حیوانات باشیم، جلوی سواستفاده های دلالان حمایتی و افرادی که با حیوانات را وسیله ای برای کسب درآمد میکنند بگیریم و ظلم به حیوانات مظلوم کشورمان برای همیشه متوقف شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

×

مشاوره آنلاین در واتس اپ

× مشاور خانم فرحی 09369367050 در پیامک یا واتساپ بفرمایید