حیوان آزاری جرم میشود

مدیرکل دفتر مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: جرم جدیدی به نام حیوان‌آزاری با حبس‌های سه ماهه تا دو ساله و جریمه ۱۰۰ میلیونی، در لایحه حمایت از حقوق حیوانات تعریف شده است.
محمد درویش مدیرکل دفتر مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان درباره لایحه حمایت از حقوق حیوانات اظهار داشت: تاکنون دولت دو مرتبه لایحه حمایت از حقوق حیوانات را به دلیل اشکالاتی که گرفته بود، بازگردانده است و ما بعد از این اصلاحات دو مرحله‌ای دوباره لایحه فوق را به هیأت دولت ارسال کرده‌ایم.
وی افزود: در حال حاضر دولت در حال بررسی است و تا اخذ نظرات تمامی کمیسیون‌ها زمان خواهد برد.
مدیرکل دفتر مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: پس از تصویب این لایحه از سوی دولت، لایحه فوق به مجلس به منظور تصویب نهایی ارائه خواهد شد. این لایحه نتیجه ساعت ها کار کارشناسی شده است.
وی درباره جزئیات لایحه حمایت از حقوق حیوانات تصریح کرد: بر اساس این لایحه که به صورت ماده واحده است باید مجلس و دولت برای حیوان آزاری جرم جدیدی تعریف کند، جرمی که قبلا وجود نداشته است.
مدیرکل دفتر مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست تأکید کرد: بسته به سابقه تخلف در حیوان آزاری جریمه و حبسی برای او در نظر گرفته خواهد شد. در عین حال، حداقل سه ماه و حداکثر دو سال حبس با حداکثر جریمه نقدی به میزان ۱۰۰ میلیون از جمله جزای افراد متخلف در جرم حیوان آزاری است که در این لایحه گنجانده شده است.
بدون شک این خبر برای حامیان حیوانات و طرفداران حقوق حیوانات امیدبخش است چرا که پیگیریهای قانونی موسسات ثبت شده در حوزه محیط زیست و حیوانات و تلاش برای تصویب قانون حمایت از حیوانات در شبکه های اجتماعی تاثیرات مثبتی داشته و میتوان به تصویب قانون حمایت از حیوانات و مقابله با هر گونه حیوان آزاری بیش از پیش امیدوار بود.

پریسا اصولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.